Bažiňák

Žádné roční období, ba ani tma nám nezabrání vyrazit ven. Náplň kroužku netkví v našlapaném programu. Děti budou vedeny tak, aby získané znalosti pouze neměly, ale uměly je využít.  Děti se učí, že samostatnost nespočívá pouze v rozhodování – „to chci x to nechci“, ale znamená i zodpovědnost. Postupně zjistí, že předvídají následky svého jednání, starají se o věci, pomáhají druhým, a přesto si užívají s kamarády v lese bitvy o pařezy, vyřezávání, stopování zvěře, uzlování a pořádného řádění.

Děti nemusí sedět doma, mohou zažít dobrodružství a při tom se naučit plno zajímavých dovedností, osvojit si znalosti, které jim dosud přišly nezáživné, naučit se spolupráci nejen se svými vrstevníky, ale i s mladšími a staršími dětmi.

Černošice

pondělí 16:00 -18:00
sraz na křižovatce ulic Arbesova a K Dubu
cena 200 Kč/2h

Beroun

úterý 16:00 – 18:00
sraz na křižovatce ulici Na Vinici a Pod Studánkou
cena 200 Kč/2h


 
Výbava

Přestože dvě hodiny v lese zvládáme i bez obtíží s „prázdnýma rukama“, bereme si sebou pár maličkostí, které se mohou hodit. Například na pláštěnku se můžeme posadit (k čemuž někteří úspěšně používají i batoh samotný), taková dobrá svačinka s teplým čajem v zimě ocení každý. Pak je tu nepostradatelný nožík, kterým si vyřezáváme lodičky a oštěpy.  Zvláštní pozornost bych věnovala ještě kapesníkům, které často Bažiňáčtí kluci nenosí, přestože by Lucka velmi ocenila, kdyby při bitevních hrách nehrozilo utření nosu do jejího oblečení!

Zajímavost: přestože není Bažiňák výslovně klučičí záležitost, Bažiňáka v Černošicích navštěvují jenom kluci (až na dvě dívčí výjimky od r.2016)

 
Historie
rok 2016 a vznik Bažiňáku

V roce 2016 jsem tento kroužek založila poté, co jsem vzala na výlet pár dětí z mého okolí. Nešli jsme daleko. Našli jsme si krásné místo, kde jsme lezli po stromech, vyřezávali, psali uhlím, stavěli obří bunkr a všichni jsem byli z toho celí špinaví, ale spokojení. Na tomto místě byl také vymyšlen název kroužku Bažiňák. Mnoho lidí mě odrazovalo od takového názvu – Bažiňák – jméno, které bude předem zájemce odrazovat. Teď je Bažiňák již rozjetý kroužek, na který se děti těší. Jsou to děti které mi kroužek pomáhají vést a každý rok je proto Bažiňák trochu jiný.

www.facebook.com/CrazyWheels.CW